ADANA'DA FETÖ/PDY'YE YÖNELİK SORUŞTURMADA 2011'DEKİ KOMİSER YARDIMCILIĞI SINAVI ÖNCESİ SORU VE CEVAPLARI HÜCRE EVİNDE ALDIĞI VE SINAVDA DOĞRU İLE YANLIŞ CEVAPLARININ BİLE AYNI OLDUĞU İLERİ SÜRÜLEN 2'Sİ AKTİF 11'İ İHRAÇ EDİLMİŞ EMNİYET PERSONELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ. (FATİH KEÇE - SERKAN ÇETİNKAYA/ADANA-İHA) Adana'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmada 2011'deki komiser yardımcılığı sınavı öncesi soru ve cevapları hücre evinde aldığı ve sınavda doğru ile yanlış cevapladırılan soruların bile aynı olduğu ileri sürülen 2'si aktif 11'i ihraç edilmiş emniyet personeli adliyeye sevk edildi.

FETÖ’ye komiser yardımcılığı sınavı operasyonu

Adana’da FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturmada 2011’deki komiser yardımcılığı sınavı öncesi soru ve cevapları hücre evinde aldığı ve sınavda doğru ile yanlış cevapladırılan soruların bile aynı olduğu ileri sürülen 2’si aktif 11’i ihraç edilmiş emniyet personeli adliyeye sevk edildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, meslekten ihraç edilen komiserlere yönelik soruşturmada Adana merkezli 7 ilde 24 Eylül günü operasyon düzenledi. Bu operasyonda 13 şüpheli gözaltına alındı.

Zanlılar, sorgularının ardından bugün adliyeye sevk edildi. 2011’deki polislikten komiser yardımcılığına geçiş sınavı öncesi soru ve cevapların FETÖ’nün hücre evindeki sohbet toplantısında verildiği ve kimseye söylenmemesi için Kur’an-ı Kerim’e el bastırıldığı iddia edildi. Şüphelilerden birçoğunun aynı sorulara doğru cevapları verdiği, aynı yanlışları yaptığı öne sürüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz