Bilecik’te şiddetli nisan yağmuru hayatı olumsuz etkiledi

Son yılların en kurak mevsimini yaşayan Bilecik’te yaşanan sağanak yağış kısa sürede şehir merkezini etkisi altına alırken, hayatı da olumsuz etkiledi.

Aniden bastıran gök gürültülü sağanak yağmur, vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Bazı vatandaşlar yolda ıslanırken bazıları da sığınacak yer aradı. Esnaf ise iş yerlerini su basmaması için yağmur suyuyla mücadele etti. Sağanak yağış yüzünden trafikte aksamalarla birlikte elektrik kesintileri de meydana geldi. Şiddetli sağanak yağmurla birlikte büyük dereler ve göletler ve su birikintileri oluştu, yollar göle döndü. Bazı su giderleri tıkandı. Ertuğrul Gazi mahallesinde kurulan açık pazarda esnaf yağmurdan etkilenirken, tıkanan rögar yüzünden sebze ve meyve pazarının bazı yerlerini göle çevirdi. Esnaf yağmur altında mallarını ve çadırlarını toplamaya çalıştı. Yağmura yakalanan pazarcı esnafı mallarının zarar görmesinden yakındı.

Bu arada, kurak geçen kış ve bahar ayları yüzünden kara kara düşünen çiftçiler, sağanak yağmura sevindiler. Yağmurun yağması ile birlikte tarlada mahsulü bulunan çiftçilerin de yüzünü güldürdü. Yağan yağışla birlikte bazı yollar kum, çakıl ve taş parçalarıyla doldu.

MEHMET YAŞAR BEYAZIT
BİLECİK (İHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz