görsel Diyarbakır’da boya ustaları sahada hünerlerini sergiledi

Türkiye de ilk kez DYO tarafından düzenlenen ve 2018’de ikincisi yapılacak olan ‘‘DYO Usta Ligi 2018 Türkiye Şampiyonası’’ için bölgeleri temsil edecek takımları belirleyecek olan ön elemeler tamamlandı.

8 Aralık’ta Diyarbakır’da gerçekleşen ön eleme maçının finalist takımı geçen yılın da Türkiye Şampiyonu’ydu.

2017 Temmuz ayında ilkini düzenlediği DYO Usta Ligi’nin 2018 Türkiye Şampiyonası’nda bölgeleri temsil edecek takımları belirlemek için ön elemelerin sondan bir öncekisi 8 Aralık 2017’de Diyarbakır Bölge finalistini belirlemek için yapıldı. Dokuzuncusu gerçekleşen ön eleme maçlarında sona yaklaşıldı. Diyarbakır’dan sonra Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü’nde finalistleri belirlemek için düzenlen eleme maçları Adana’da tamamlandı. DYO Usta Ligi 2018 Türkiye Şampiyonası bölge şampiyonları arasında yapılacak.

diyar1512810909_DYO_USTA_LIGI_DIYARBAKIR_ON_ELEMELER_FINALIST

ŞAMPİYON DİYARBAKIR’IN FİNALİSTİ DYOSTOP TAKIMI

Diyarbakır Bölge Müdürlüğü finalistini belirlemek için 8 Aralık 2017 tarihinde Club Marduk’ta düzenlenen maçlar saat 12.30’da forma teslim töreni ile start verdi. İlk maç saat 13.00’da Dyobinder ve Dyolux takımları arasında oynandı. 40 dakika süren maçı 14-1 fark atarak Dyolux takımı aldı.

14.00’da başlayan Dyostop ve Teknoplast takımları arasında gerçekleşen müsabakanın galibi Teknoplast takımını 4-1’lik skorla yenen Dyostop takımı oldu.

Dyolux ve Dyostop takımları arasında oynanan 15.30’da başlayan final maçını 4-2’lik skorla Dyostop takımı alarak finalist oldu. Geçen yılın da şampiyonu olan Dyostop takımı 2018 Şampiyonası’nda Diyarbakır Bölgeyi temsil edecek. Maçları Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği hakemler yönetti.

‘Dyo Usta Ligi 2018 Türkiye Şampiyonası’nda Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nü temsil edecek olan Dyostop takımına kupayı Bölge Müdürü Alpaslan Kızgın ve DYO İnşaat Boyaları Pazarlama Direktörü Melek Soklangıç Dinçer verdi.

Renkli geçen mücadelelerin ardından finalistler bölge şampiyonluklarını arkadaşları ile birlikte düzenlenen yemekte kutladılar.

1512810937_DYO_USTA_LIGI_DIYARBAKIR_ON_ELEMELER_3

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s