görsel Arabanızı Sıcaklardan Nasıl Korursunuz?

Motor Soğutma Sıvısı: Antifriz bilinenin aksine sadece soğuk havalarda kullanılmaz. Yazın da kaynama noktasını yukarı çıkararak arabanızın hararet yapmasının ve su kaynatmasının önüne geçer. Bu nedenle arabanızın antifriz seviyesini kontrol ettirmeniz, eksilmişse tamamlamanız, rengi kaybolmaya başlamışsa da antifriz değişimi yaptırmanız gerekir.

2212012172614

Klima Sistemi: Klimanızın güçsüz üflemesi klima gazının bitmesinden veya polen filtresinin tıkanmasından dolayı olabilir. Klimanın az üflemesiyle klimayı daha yüksek ayarda açmak hem yakıt tüketiminizi arttırır hem de arabanızın performansını olumsuz etkiler. Polen filtreleri genellikle ön sağ konsolun altında bulunur. Filtreye bakarak tıkanıp tıkanmadığını anlayabilirsiniz.

Hava Filtresi: Yazın daha fazla dolaşır, motora daha fazla efor sarfettiririz. Klimanın çalışması, daha yüksek devirlerde kullanım, motora giden havanın önemini biraz daha arttırır. Hava filtresi tıkanmış araçlar hem çekişten düşer hem de yakıt tüketimini ciddi anlamda arttırır.

Motor Yağı Kontrolü: Aşırı sıcak veya soğuk, motor yağı her koşulda pistonların düzgün bir şekilde çalışması için görevini yerine getirir. Ancak özelliğini kaybetmiş yağ motorun fazla ısınmasına ve aracın sıcak havayla birlikte hararet yapmasına neden olabilir. Motor yağı çubuğuyla hem yağ seviyesinin hem de yağın renginin kontrolü kolayca yapılabilir.

mobil

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s