Paris maratonuna Türk damgası

Bu yıl 41.’si düzenlenen Paris Maratonu’nda Eker I Run Ekibi, kurumlar arası sıralamada Türkiye’ye ilham verici sıralama ile döndü…

Spora düşkünlüğü ile tanınan Fransa’nın başkentindeki Şanzeli Bulvarı’nda başlayıp 42 km ile adeta şehir turu yapıldıktan sonra yine buraya yakın bir yerde biten Paris Maratonu’na 57 bin kişi kayıt oldu. Maratonda 43 bine yakın kişi parkuru tamamlarken Türkiye’den de 50 kişi bireysel ve ufak gruplarla maratona katıldı. Geçen yıl yapılan Eker I Run Koşusu’nda derece alarak Paris Maratonu’na gitmeye hak kazanan atletler; Ece Bakıcı, Üzeyir Söylemez’e Eker I Run ekibi de eşlik etti. Parkur boyunca 250 bin kişinin izlediği maratonda tezahüratlar içinde koşan 7 kişilik Eker I Run ekibi üyeleri 3 saat 14 dakika ile 5 saat 21 dakika arasında sonuçlar elde ederek kurumlar arası sıralamada Türkiye’ye birincEker I Run Ekibi Paris Maratonu 01iliği getirdiler.

ONLİNE KAYITLAR BAŞLADI

Sağlıklı yaşam için koş mottosuyla bu yıl 4.’s düzenlenecek olan Eker I Run Koşusu Türkiye’de koşu sporunun yaygınlaşmasını amaçlamaktadır.  8 Ekim tarihinde düzenlenecek Eker I Run Koşusu’nda bu yıl da BUDO feribotları ile İstanbul’dan Bursa’ya ücretsiz gidiş-dönüş ulaşım sağlanacaktır. Online kayıtların açıldığı koşuya www.ekerkosu.com  adresinden anında kayıt yapılabilmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s